צור קשר

בדיקת הדם המדויקת ביותר לאבחון טרום לידתי – בדיקת NIPT

//בדיקת הדם המדויקת ביותר לאבחון טרום לידתי – בדיקת NIPT
התקשרו לוריפיי

בדיקת הדם המדויקת ביותר לאבחון טרום לידתי – בדיקת NIPT

לפעמים ההיריון הוא דבר מתוכנן ולפעמים לא. מה שבטוח – בשני המקרים המטרה והדאגה העיקרית היא לבריאותו של העובר ובריאותה של האם. בשל דאגה זו, עוברת האם במהלך ההיריון לא מעט בדיקות הריון. חלקן על בסיס קבוע (בדיקות ספירת דם המוודאות שהמדדים החשובים בגוף כגון ברזל, רמות ערכי הסוכר בדם ועוד תקינות) וחלקן בדיקות לבריאותו של העובר המתפתח שנערכות לפי התקדמות ההיריון.

התקדמות המחקר מאפשרת כיום לזהות תסמונת דאון ותסמונות נוספות כבר בשלב מוקדם של ההיריון וללא הליך פולשני כמו דיקור מי השפיר. הדבר מתרחש באמצעות טכנולוגיה מסוג NIPT – Non Invasive Prenatal Test. בעוד שדיקור מי השפיר כרוך גם בסיכונים ביניהם הפלה לא רצויה, זיהום והפסקת הריון, בדיקת NIPT היא בדיקת דם פשוטה ומדויקת. ייחודה של בדיקה זו שהיא  יכולה לאתר את מה שלרוב מי שעושה דיקור מי שפיר מעוניינת לדעת – האם העובר לוקה בתסמונת דאון או במספר תסמונות כרומוזומליות שכיחות נוספות. היתרון הוא שמדובר בבדיקה שניתן לבצע כבר בשבוע ה- 10 להריון וכל זאת בבדיקת דם פשוטה.

בדיקת ה-NIPT המבוצעת ביותר היום בישראל הינה הבדיקה  'וריפיי'. וסקירה אודותיה התפרסמה באתר 2BMOMMY העוסק בהריון, לידה והורות. התסמונות שניתן לאבחן במסגרת וריפיי הן תסמונת דאון (ברמת זיהוי של מעל 99%), תסמונות אדווארדס, תסמונת פטאו, ותסמונות הקשורות לכרומוזומי המין – תסמונות טרנר ותסמונת קליינפלטר, טריפל X ותסמונת ג'ייקובס. לא בכדי, כתב העת המדעי הנחשב New England Journal of Medicine – NEJM קבע שבדיקת NIPT וריפיי, מפחיתה ב 89% את הצורך בבדיקת מי שפיר, במידה והיא מבוצעת כבדיקת סקר לכל אישה.

לקריאת הכתבה המלאה: https://www.2bmommy.com/2018/01/בדיקת-דם-וריפיי/

לקבלת מידע על בדיקת  וריפיי מלאו את הטופס, ונציג מקצועי שלנו יחזור אליכם.

2020-11-17T10:55:25+02:00
נגישות